מה מעמדו של סייבורג בעולם סדרות הסטרימינג של די.סי?

בשבוע שעבר, קיבלנו אישור רשמי שדי.סי מפתחת סדרה על ה'דום פטרול'. מעבר לשוק הראשוני שקיבלנו מעצם העובדה שהולכים לעשות סדרה על סט דמויות שולי למדי בתוך העולם המורחב של די.סי, עניין אחד בדיווח בלבל אותנו במיוחד ושחרר אין ספור תיאוריות וויכוחים- העובדה שסייבורג יופיע בסדרה!

רובכם בוודאי זכיתם לצפות בגילום הדמות על המסך הגדול בסרט 'ליגת הצדק' על ידי השחקן ריי פישר. אותו גילום הוא מה שגרם לרוב האנשים להניח שסייבורג לא הולך להופיע בסדרות של די.סי בזמן הקרוב.

זה מן הסכם לא כתוב שיש למחלקת הסרטים של וורנר עם מחלקות הסדרות: דמויות שיש להם תוכניות בסרטים לא יופיעו באופן קבוע בסדרות. אז נכון, זה לא בדיוק חקוק בסלע, סופרמן הופיע לכמה פרקים בסדרה 'סופרגירל' למרות הגילום של הנרי קאוויל בסרטים, דת'סטרוק הופיע ב'חץ' גם אחרי שוורנר הכריזו על תוכניות לגביו (למרות שזה בהחלט גרם לבעיות עבור הפקת החץ), והעולם של באטמן מתקיים באופן קבוע בסדרה 'גותהם', גם אם הם לא זכו להציג את הצלבן בגלימה או להשתמש בשם המפורש של הג'וקר. עדיין, ההנחיה הכללית עדיין תקפה ולמרות שכל הסדרות מתקיימות ביקומים נפרדים מהסרטים, למען אי דילול המותג, דמויות מרכזיות כמו באטמן, וונדר וומן וסופרמן לא יופיעו באופן קבוע בסדרות.

עד לאחרונה, רובנו האמנו שהחוק הזה כולל גם את סייבורג. מכיוון שהדמות קיימת בעולם הסרטים, ומכיוון שהיתה תוכנית עד לפני שנה להפקת סרט של סייבורג וכמובן להשתתפותו בסרטי ליגת הצדק עתידיים, הערכנו שסייבורג לא יופיע בפרוייקטים טליווזיוניים. אפילו כשהוכרז שדי.סי מפתחת סדרה על הטיטאנים, שעבור מעריצים רבים, מהווים עדיין את הצוות האמיתי והמקורי של סייבורג, היה ברור שהוא לא יקח חלק בפרויקט, ואכן על סמך כל אינדיקציה שקיבלנו עד כה, סייבורג לא חבר בטיטאנים של שירות הסטרימינג.

ואז קיבלנו את ההודעה על 'דום פטרול' ועל הופעתו של סייבורג בסדרה שטרפה את כל הקלפים וגרמה לנו לפתח תיאוריות. על פי תיאור הסינופסיס של הסדרה, הדום פטרול נקראים למשימה מיוחדת על ידי סייבורג. זה מגלה לנו שני דברים: שסייבורג הוא כבר דמות מבוססת בעולם הטיטאנים/דום פטרול, ושהוא חייב להיות חלק מ'ליגת הצדק' או מה'טיטאנים'.

מכיוון שלא קיבלנו הודעה על ליהוקו של סייבורג בטיטאנים, אפשר אולי להניח שהוא לא חבר בצוות בנקודת הזמן בה מתרחשת עלילת הסדרה, או שלכל הפחות הוא יצטרף במהלך הסדרה בצורה מפתיעה. מה שמותיר אותנו עם ההנחה הסבירה שגם ביקום הזה סייבורג הוא חבר בליגת הצדק, שאולי יפתח קשרי פעולה הדוקים עם הצוותים הנוספים ביקום.

למי שמבולבל לגבי ההיסטריה של סייבורג עם כל הצוותים הללו, להלן הסבר: הדמות הופיעה לראשונה בחוברת DC Comics Presents #26 מאוקטובר 1980 ונוצרה על ידי הכותב מארב וולפמן והמאייר ג'ורג' פרז. הדמות הייתה ידועה כחברה בקבוצת "הטיטאנים הצעירים" (Teen Titans), אולם החל באתחול המחודש שנעשה ליקום DC ב2011, הדמות היא חברה מייסדת של ליגת הצדק. מעריצים רבים יזכרו את סייבורג כחבר קבוע בסדרות האנימציה Teen Titans ו-Teen Titans GO.

נצטרך לחכות ולראות מה יהיה מעמדו של סייבורג בעולם הסטרימינג החדש של די.סי, דבר אחד נראה בטוח, ריי פישר לא יגלם את הדמות בעולם הזה, והדבר מטיל בשאלה אמיתית את הפעם הבאה שנזכה לראות את סייבורג בסרטים.

 

 

 

 

 

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.