DC Universe: מה זה יכלול והאם זה יהיה זמין בארץ?

 

הפלטפורמה הדיגיטלית החדשה של DC ו-וורנר מסקרנת הרבה מאוד מעריצים, אבל עד עתה לא היו לנו יותר מדי פרטים לגבי מה בדיוק היא תכלול ומתי היא תהיה זמינה לקהל הרחב? ביום ה' האחרון DC Entertainment הציגו מידע רשמי מהותי ראשון על התכנים שנוכל לצפות להם ונתנו לנו כיוון לגבי לוחות הזמנים.

צפו בפרומו הרשמי:

"DC Universe זה הרבה יותר משירות סטרימינג. זה מקום שמסב פנים לכולם להתעמק בתוך אהבתם לDC, עם דמויות אפיות, סיפורים וחוויות שהם מצפים לקבל מDC". כך ציין ג'ים לי, האמון על ההפקה והחטיבה היצירתית בDC Entertainment. "אנחנו משקיעים ביצירת תכנים מקוריים באיכות גבוהה שכוללים את הסדרה 'טיטאנים', אנחנו אוצרים תוכן של סדרות וסרטים מהעבר של DC ואנחנו לוקחים את חוויית קריאת הקומיקס לגבהים חדשים. שום דבר כזה יומרני לא הוצא למעריצים אי פעם!".

ברנדון טוויטס כרובין
ברנדון טווייטס כרובין בסדרה טיטאנים. הסדרה צפויה לצאת בשירות לקראת סוף השנה

אכן ניכר משורות הפרסום שהשירות המדובר יציע למעריצים תכנים רבים:

  1. צפיה בתכנים מקוריים (הסדרות לייב אקשן: טיטאנים, דום פטרול וסוואמפ טינג. סדרות האנימציה: הארלי קווין ועונה שלישית של Young Justice).
  2. צפייה בתכנים קלאסיים (סרטי לייב אקשן: כל סרטי DC בהיסטוריה עד הDCEU, סדרות לייב אקשן: מגוון סדרות כמו וונדר וומן 78, סופרבוי, לויס וקלארק, סמאלוויל וכו'. סרטי אנימציה: ספריה נרחבת שתכלול סרטים כמו ליגת הצדק פלאשפוינט פרדוקס, גרין לנטרן טיסה ראשונה, וונדר וומן ועוד. סדרות אנימציה: סדרות יקום האנימציה של DC, באטמן, סופרמן, ליגת הצדק, טין טייטנס ועוד).
  3. קריאה מתוך "ספריה מורחבת" של קומיקס מההסטוריה של DC, ככל הנראה לא תכלול קומיקס עדכני, אלא משהו בסגנון "המיטב של..".
  4. אלמנט אינטראקטיבי שאמור לאפשר יצירת קשר עם מעריצים אחרים.
  5. סיקור חדשות DC
  6. חנות שתאפשר גישה לסחורה "בלעדית" של DC.

ההרשמה לשלב הBETA (שלב הריצה שבו מוודאים שהשירות עובד) נפתחה והיא זמינה רק לתושבי ארצות הברית. שלב הBETA אמור להתחיל באוגוסט ולהימשך מספר חודשים.

2 שאלות מהותיות עדיין נותרו: כמה כל הדבר הזה יעלה? והאם השירות יהיה זמין בארץ?

לגבי השאלה הראשונה אין לנו תשובה מוחלטת, וניכר שגם בDC Entertainment לא בטוחים לגמרי מה התשובה ויתכן בהחלט שהם יחכו עם המידע הזה עד אחרי שלב הBETA כדי לראות מה האופציות הקיומיות של השירות. למי שדואג שיהיה מדובר בסכום אסטרונומי, על פי נתח השוק בארה"ב ועל פי שירותים דומים, זה לא סביר שעלות השירות תעלה על 10 דולר בחודש. למעשה, סביר מאוד שהסכום יעמוד על 5-8 דולר בחודש.

צריך לזכור שבעוד בארץ אנשים עדיין מתרגלים לשלם סכום חודשי קבוע לNetflix, בארה"ב שירותי סטרימינג שונים כבר זמינים למדי עם חברות כמו Hulu, Amazon, ABC ועוד מספר רב של שירותי סטרמינג שבדרך כמו זה של דיסני. לכן, הסוגיה של ריבוי שירותים שכזה שמכביד על הכיס של הצרכן הוא נושא מוכר ואמיתי בשוק האמריקאי וזה ממש לא סביר שבוורנר יתעלמו מהסוגיה הזו עם נקיבת מחיר חודשי מופקע.

לגבי שאלת הזמינות בארץ: ציפור קטנה לחשה לנו שיש סבירות גבוהה שאחרי שלב הBETA, השירות יפתח זמינות בהדרגה גם מחוץ לארה"ב, ככל הנראה למן דצמבר 2018. עיקר הבעיתיות נעוץ בהבניית מערכת שירות לקוחות שתאפשר עזרה ללקוחות מחוץ לארצות הברית. בזכות העבודה ששירותים כמו Netflix עשו עם ההתפשטות שלהם לכלל העולם, ניכר שהעבודה תהיה קצרה בהרבה עבור שירותים חדשים. ובכל זאת, לפחות לשלב הBETA וכנראה שגם בתקופת ההתחלה של השירות, רק מעריצי צפון אמריקה יזכו לבחון את כדאיותו. לפחות אנחנו נוכל להסתמך על החוויות שלהם, אבל יהיו בטוחים, השירות ככל הנראה יגיע גם אלינו.

יאנג גסטיס עונה 3
Young Justice: Outsiders. הסדרה אמורה לצאת רק ב2019.

הסדרה הראשונה שנקבל בשירות היא 'טיטאנים', והיא תהיה זמינה ככל הנראה לקראת סוף השנה (אחרי תקופת הBETA), הסדרות האחרות יהיו זמינות ב2019. ככל הנראה הסדרות המקוריות לא יהיו זמינות בנטפליקס הבינלאומי, ונצטרך לחכות להרחבת נגישות השירות לישראל כדי לצפות בסדרה באופן חוקי.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.