השחקן חואקין פיניקס מתראיין לראשונה על סרט הג'וקר שלו

אנחנו ורוב ציבור המעריצים של DC יודעים כבר תקופה ארוכה על הסרט היחודי על הג'וקר בהפקת מרטין סקורסזה ובבימוי טוד פיליפס שאמור להציג את חואקין פיניקס בדמות הליצן נסיך הפשע. כל כך הרבה זמן למעשה שדי קל לפספס שעד ממש לאחרונה, וורנר וDC לא התייחסו כלל לידיעות על הסרט ואפילו הצדדים המעורבים בפרויקט שיחקו תמימים ולא הגיבו כלל על הדיווחים על קיומו.

המצב הזה כאמור הסתיים באופן רשמי לאחרונה כאשר דיווח רשמי ציין את תחילת הפקת הסרט כבר בסתיו הקרוב, כאשר תאריך היציאה עדיין לא ניתן. סטיב וויינטרוב מCollider.com ניצל את ההזדמנות והשיג ראיון בלעדי וראשון עם השחקן המוערך, חואקין פיניקס, בעקבות הפרסום הרשמי על דבר קיום הסרט. הריאיון המלא עדיין לא זמין אבל חלקו פורסם באתר.

"לוקח לי הרבה זמן לשקול את ההחלטות שלי לגבי התפקיד הבא" אמר פיניקס כשנשאל איך הוא הגיע לפרויקט והאם הוא חושש לקחת תפקיד כל כך אייקוני, והמשיך: "אז התהליך עצמו כלל כמובן את קריאת התסריט ופגישה עם הבמאי והמשך הפגישות והשיחות עם טוד (פיליפס). אני חושב שהוא מאוד מרשים ונראה שיש לו הבנה מאוד מעניינת של העולם הזה ושל מה שהוא רוצה לומר. אז יש משהו מאוד מושך בזה ובעבודה איתו על הפרוייקט הזה. זה מרגיש ייחודי, זה עולם בפני עצמו במובנים מסוימים, ויתכן בעיקר, שזה ממש מפחיד אותי. זה מסוג הדברים שעדיף שיפחידו אותך יותר מכל.

ווינטרוב שאל את פיניקס על האם הוא מודע לתגובות החיוביות על ליהוקו ועל הציפיות מהדמות:

זה גרסה מוגדלת של מה שאתה מתמודד איתו כשחקן. כשאתה מקבל תסריט, אז הכותב או הבמאי/כותב, יש להם ציפיות, הם דמיינו את הדמות בצורה מסוימת בראש שלהם, חשבו על שחקנים מתאימים, ופתאום אתה מקבל את התפקיד ויש רגע של חרדה שבו אתה שואל "האם עמדת בציפיות שלהם"? ואז באיזשהו שלב אתה צריך לומר "אני לא יכול לחשוב על הציפיות שלהם כשהם חשבו על הדמות לפני חצי שנה, זה מה שיש עכשיו ואני צריך למצוא את הדרך שלי בתוך זה". אז במובן הזה זאת חוויה דומה מאוד לא? אבל זה מרגיש מוגדל כי זה לא רק הציפיות של איש אחד, לפי מה שאמרת יש לפחות 12 אנשים שחשבו על זה.

התברר בנוסף שלפני כמה שנים פיניקס חשב בעצמו על לגשת לאחים וורנר ולהציע סרט שכזה:

לפני שלוש או ארבע שנים התקשרתי לסוכן שלי ושאלתי "למה הם לא רוצים לקחת את אחת הדמויות האלו ופשוט לעשות סרט בתקציב נמוך עליה, סרט שהוא גם העמקה בדמות, ולמה שלא יעשו את זה על אחד הנבלים?" בזמנו חשבתי "אי אפשר לעשות את הג'וקר, כי אתה יודע, כבר עשו את זה" אז ניסיתי לחשוב על דמויות אחרות, אז הוא אמר לי שהוא יארגן פגישה כללית עם וורנר ואמרתי לו שאני לא מוכן ללכת לפגישה כללית. אז בסוף שכחתי מזה. ואז כששמעתי את הרעיון על הסרט הזה, אמרתי "או זה מרגש, זאת החוויה שאני רציתי לעבור, עם דמות שמבוססת על קומיקס, הרגשתי שאפשר לעשות מזה סרט".

לבסוף התייחס פיניקס לעובדה שקשה לקטלג את הסרט משום שהוא לא מתקשר לסרטים האחרים של DC כרגע:

לא הייתי מקטלג את הסרט הזה באיזשהו ג'אנר ספציפי. לא הייתי אומר שזה סרט גיבורי על או סרט של אולפנים… זה מרגיש יחודי, ואני חושב שהכי חשוב זה שטוד מלא תשוקה לפרויקט הזה וזה מלהיב. אני חושב שמתחת להתרגשות מהסרטים האלו, ולגודל שלהם, ישנם דמויות אמתיות שמתמודדות עם קשיים אמתיים. ולפעמים אתה רואה התייחסות לזה ולפעמים לא, אז אני תמיד חשבתי שיש דמויות ממש מעניינות בקומיקס שמגיע להם טיפול שכזה וזה מה שמשך אותי בפרוייקט של טוד. 

Joker-OutOutMagazine1

 

 

 

 

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.