מותו של סופרמן

"מותו של סופרמן"- ביקורת סרט וטריילר לסרט הבא

"מותו של סופרמן" הוא סרט אנימציה שמשוחרר ישירות להורדה או לDVD וזמין כעת להזמנה. הסרט מהווה את החלק הראשון בסדרה של שני סרטים שמעבדים את עלילת מותו של סופרמן מהקומיקס. הנה הטריילר של הסרט:

בעת פרסומו בשנות ה90, העלילה של "מותו של סופרמן" הכתה גלים בעולם הקומיקס בפרט ובעולם חדשות המיין סטרים באופן כללי והובילה לאחת מסדרות הקומיקס הנמכרות בהיסטוריה. הסרט הספציפי הזה שונה בכמה מובנים מהקומיקס, בעיקר העובדה שליגת הצדק מורכבת מדמויות שונות. עדיין, יוצרי הסרט עשו בחוכמה ושמרו על הלב הסיפור ועפילו שיחזרו פאנלים שלמים מתוך הקומיקס בצורה מפתית, כך שהסרט הזה הוא כבר אדפטציה הרבה יותר קרובה למקור מהסרט "סופרמן/דומסדיי", למרות שהוא כאמור מתייחס רק לחצי מהעלילה.

הסרט ההוא ניסה לרכז את כל עלילת מותו ועליית הסופרמנים החלופיים בטווח של 70 דקות. מכיוון שהסרט הזה הוא הראשון מבין שניים, היתה ליוצרים האפשרות למרווח נשימה רחב יותר. הם התרכזו במה שהופך את סופרמן לדמות טובה כל כך, כמה הוא משפיע על העולם שמסביבו וכמה הרסני ועגום יהיה עולם שיאבד פתאום את הגיבור הכי גדול שלו.

תקציר הסרט:

"כשמפלצת ענקית יוצאת מבטן האדמה ומתחילה במסע הרס חסר מעצורים, ליגת הצדק נקראת לזירה כדי לעצור את המפגע העצום. אך מהר מאוד ניכר שרק סופרמן חזק מספיק כדי לעמוד מול היצור המפלצתי המכונה דומסדיי (יום הדין). כשהם נלחמים אחד בשני לכל אורך אמריקה, השניים נעצרים בקרב שיוויוני בלב מטרופוליס. בקרב אגרוף מול אגרוף, סופרמן לבסוף מחסל את המפגע וקורס לנצח".

שחקני הסרט כוללים את ג'רי אוקונול, רבקה רומיין, רנין ווילסון, רוסריו דוסון, נתן פילהון, כריסטופר גרהם, מאט לנטר, שמר מור וג'ייסון אומארה.

קשה מאוד להתמודד עם סרט שהספויילר הכי גדול שלו מופיע בכותרת. כולם יודעים מה יקרה ובכל זאת לזכותו של הסרט, כשהגיע הרגע, הרגשות הגיעו בהתאם. כאב לנו לראות את הסופרמן הזה מת. כאב לנו לראות את ההרס שנוצר בין כל חברי ליגת הצדק כאשר הם ניצבים מול כוח שמעולם לא פגשו. הסרט "מותו של סופרמן" הוא לא סרט שאפשר לפרק לגורמי סיפור כי הסיפור די פשוט, אבל החוויה שנוצרת בדרך היא מה שעושה אותו לטוב. מבחינת אדפטציה של סיפור ישירות מהקומיקס, מדובר באחת הטובות שדיסי עשו, וזאת בהחלט חזרה לפורמה מרשימה אחרי סרטים פחות מרשימים שניסו לעשות זאת (אהמ קילינג ג'וק).

המינוס הכי משמעותי של הסרט לצערנו הוא האנימציה עצמה – היא כל כך זולה. וורנר ודיסי נכנסו לטרנד של אנימציה זולה בכמה מהסרטים האחרונים: גם ליחידת המתאבדים האחרון היתה אנימציה בינונית מינוס ואנחנו מפחדים שזה הכיוון של העונה השלישית של יאנג ג'סטיס. הדמויות עצמם נראות נהדר ובחלק מהסצנות (בעיקר באקשן) האנימציה מצליחה להיות אפילו טובה, אבל בכל שאר הסרט היא פשוט כל כך מיושנת ומחווירה אפילו למול סדרות אנימציה של לפני יותר משני עשורים! זה אפילו גרם לנו לתהות אם משהו לא בסדר אצלנו או בציוד שהשתמשנו בו – אבל לא, האנימציה פשוט לא טובה ולמען האמת קצת מעליבה, אפילו בשביל סרט שיוצא ישירות לDVD.

לזכותו של הסרט יאמר שמתרגלים לאנימציה בגלל שהחוויה תופסת אותך, ובגלל שהמשחק פוגע בדיוק למטרה. אנחנו שמחנו לראות סוף סוף ייצוג ראוי באמת של דומסדיי, ומעריצי 'באטמן נגד סופרמן' יגלו שיוצרי הסרט לקחו כמה אלמנטים וחיברו אותם יחדיו עם הסיפור המקורי כדי ליצור תוצר שעובד טוב מאוד לדעתנו.

לסיכום: אם אתם קוראים את הביקורת הזאת אתם גם כנראה תצפו בסרט ואנחנו גם ממליצים שתעשו זאת. היוצרים והשחקנים הצליחו לפגוע למטרה ולשלב את הסיפור הקלאסי הזה לתוך יקום אנימציה מבוסס בצורה די מושלמת. האנימציה די מאכזבת בהתחלה, אבל לא מספיק כדי להוציא אתכם מסיפור מרתק. ציון סופי: 8/10.

אם כבר ראיתם את הסרט, תשמחו לשמוע שיש כבר טריילר לסרט ההמשך "שלטונם של הסופרמנים":

 

 

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.