אל תאמינו להייפ: מדוע הדיווחים על החלפת סופרמן מוגזמים

הרשת גועשת נוכח החדשות לפיהן השחקן הנרי קאוויל יפסיק לשמש כאיש הפלדה של סרטי DC ולמעשה יעזוב את היקום הקולנועי המשותף שהוא עצמו התחיל בסרט "איש הפלדה" מ-2013. האם באמת נסתם הגולל על הקריירה של קאוויל כסופרמן? האמת היא, כמו תמיד כשמדובר באינטרנט, הרבה פחות חד משמעית.

היום ה Hollywood Reporter פרסם כתבה נרחבת על כך שהנרי קאוויל ואולפני וורנר ניתקו קשרים באופן סופי במשא ומתן שלהם לחידוש החוזה שלו לתפקיד סופרמן. לקאוויל היה חוזה לשלושה סרטים, אותו הוא סיים אחרי 'ליגת הצדק', וכדרכם של כוכבים הוליוודים, הוא ביקש לנהל משא ומתן מתקדם על החוזה vחדש שלו. לפי הדיווח בכתבה, המשא ומתן קרס על רקע הרצון של אולפני וורנר להכניס קמיאו קצר של סופרמן לתוך הסרט 'שאזאם!'. הצדדים ככל הנראה לא הצליחו להגיע להסכמה על המחיר וכך נראה שהסיפור נסתם.

עם זאת, בכתבה מעלים ספקולציה (וזו אכן ספקולציה) לפיה יש שינוי פרדיגמה בוורנר, בו הם מבקשים להתרכז בסופרגירל, כדמות צעירה ונשית, ולא להתמקד יותר בסרטים על סופרמן. בעוד שיתכן שבאמת נזכה לראות בשנים הקרובות עוד סרט על סופרגירל (אגב, גם בסרט כזה צריך את סופרמן, אחרת מקבלים את מה שקיבלנו ב84), ניכר מניסוח הכתבה שאין באמת מקור ספציפי לספקולציה, אלא שמדובר בהשערה, שמתבססת על הרצון של וורנר לחשב מסלול מחדש.

מה בעצם אומרים בכתבה? שהנרי קאוויל ככל הנראה לא יופיע ב'שאזאם!' כסופרמן, ומכיוון שכרגע לא נראה באופק שוורנר מתכננים סרט סופרמן חדש, ניכר שהנרי קאוויל מעשית עוזב את התפקיד. אבל, שימו לב: יש הבדל בין לא לתכנן סרטים של סופרמן בעתיד הקרוב, לבין ללהק שחקן מחדש וליצור סרט עם סופרמן אחר. הדבר האחרון לא באמת על הפרק. כן, בכתבה מביאים איזה ציטוט מאיזה איש אולפן חסר שם שאומר ש"סופרמן זה כמו ג'יימס בונד, אחרי ריצה מסוימת צריך להסתכל על שחקן חדש", אבל זה הדבר הכי כללי שמישהו חסר שם יכול לומר.

ולמה בכל זאת אותו "נציג אולפן X" אמר זאת? ובכן כאן אנחנו נכנסים לעניין: להנרי קאוויל יש סוכנת חדשה, דני גרסיה שמה. היא רוצה לסדר ללקוח שלה עסקה טובה במשא ומתן ולכן משחקת קשה להשגה. כל כך קשה להשגה למעשה עד שלא מזמן שמענו חדשות על כך שהנרי קאוויל בחר לשחק בהפקת נטפליקס על בסיס סדרת הספרים "וויצ'ר". לכאורה, אם הוא ישחק בסדרה הזו יהיה לו פחות זמן לצלם סרטים לפי הגחמות של וורנר, ואז הוא גם לא כל כך יצטרך אותם. ובכן, מתברר שמשא ומתן גם בוורנר יודעים – ולכן פתאום איזה נציג חסר שם מדבר על החלפה אפשרית של סופרמן מתישהו – זה לא רציני, זה עסקים.

צריך לציין ששני הצדדים, גם אולפני וורנר וגם הסוכנת דני גרסיה, דוחים את הפרסומים. גרסיה פנתה לטוויטר וכתבה כך: "היו שלווים, הגלימה עדיין בארון שלו. אולפני וורנר היו וממשיכים להיות השותפים שלנו בפיתוח היקום של DC. צפו להודעה של וורנר בקרוב".

אותה הודעה אכן הגיעה, ונכתב בה כך: "בעוד שלא נעשו החלטות לגבי סרטי סופרמן עתידיים, תמיד היה לנו הרבה כבוד לקשר הנהדר שלנו עם הנרי קאוויל וזה לא השתנה".

עכשיו תגידו: "אבל הם לא אמרו שהוא נשאר סופרמן!!!"… ברור, כי הם עדיין במשא ומתן, אבל מכאן לכל הקליק בייטים המטורפים שצצו ברשת לאחרונה יש מרחק גדול. זה באמת מצער שאין כבר תוכנית ל"איש הפלדה 2", אבל ממה שאנחנו יודעים על איך שקאוויל מת על הדמות הזאת ורוצה לעשות לה…צדק… אנחנו די בטוחים שלא ראיתם את הפעם האחרונה של קאוויל בתפקיד.

עריכה: מאז פרסום הכתבה, הנרי קאוויל פרסם גם את הוידאו הבא, תשפטו בעצמכם:

 

 

 

 

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.