כל מה שאנחנו יודעים על סרט ה"ג'וקר" של חואקין פיניקס

לאחר שחרור צילום מבחן המצלמה של טוד פיליפס, שבו זכינו לראות הצצה ראשונה לצורה שבה חואקין פיניקס יראה כנבל האלמותי, קיבלנו הרבה שאלות על הסרט "ג'וקר" ועל מה הוא הולך לכלול. אז למי שלא בלופ, הנה מה שאנחנו יודעים עד עתה.

(צילום מבחן המצלמה ששוחרר אמש ע"י הבמאי טוד פיליפס)

הסרט, שיקרא בפשטות "ג'וקר", אמור לצאת לאקרנים ב-4 באוקטובר 2019.  כחודש לפני 'וונדר וומן 84' שאמור לצאת ב1 בנובמבר של אותה שנה. כלומר, בטווח של פחות משנה, DC הולכים להוציא לאקרנים 4 סרטים: אקוומן, שאזאם, ג'וקר ו-וונדר וומן 84.

זוהי ההודעה שפרסמו אולפני וורנר בעת תחילת הצילומים של הסרט מוקדם יותר החודש:

"צילום עיקרי התחיל באולפני וורנר על הסרט "ג'וקר", בכיכובו של המועמד לאוסקר, חואקין פיניקס בתפקיד הראשי, לצד הזוכה באוסקר, רוברט דה נירו, ובבימויו והפקתו של המועמד לאוסקר, טוד פיליפס."

"ג'וקר מתרכז סביב סיפור המקור האיקוני של הנבל המפורסם ומהווה סיפור מקורי שעומד בפני עצמו ושלא נראה קודם על המסך הגדול. החקירה של פיליפס על ארתור פלק (פיניקס), אדם שהחברה מתעלמת ממנו, היא לא רק סיפור אופי מחוספס, אלא גם משמש כסיפור מזהיר על מה שיכול לקרות לכל אחד."

"בסרט יככבו גם זאזי ביטס (Deadpool 2), ביל קמפ (Red Sparrow, המשחק של מולי), פרנסס קונרוי (סיפור אימה אמריקאי, קאסל רוק), ברט קאלן (42, נרקוס), גלן פלשלר (בארי), דאגלס הודג' (Red Sparrow, Penny Dreadful), מארק מארון ( Glow), ג'וש פייס (הולך בסגנון), ושיה וינגהם (קונג: אי הגולגולות)."

"פיליפס (טרילוגיית "בדרך לחתונה") מביים מתסריט שהוא עצמו כתב עם התסריטאי סקוט סילבר (לוחם), המבוסס על דמויות מ DC. הסרט מופק על ידי פיליפס וברדלי קופר תחת חברת ההפקה המשותפת שלהם, אמה טילינגר קוסקוף, ריצ'רד בארטה, יוסף גארנר וברוס ברמן."

אז למי שפספס זאת, הסרט הזה עומד בפני עצמו. מדובר בסיפור מקור של הג'וקר, אבל כזה שלא הופיע בקומיקס ולא מעבד סיפור ספציפי משם. העלילה של הסרט מתקיימת ככל הנראה בשנות ה70-80, כאשר מה שאנחנו יודעים על הדמות של ארתור פלק זה שהוא קומיקאי/ליצן כושל. עדיין לא לגמרי ברור מה המעורבות של רוברט דה נירו בסרט ולשם הימנעות מספויילרים אפשריים, לא נכנס לשם. איפה באטמן? אין באטמן. יהיה תומס וויין (אבא של ברוס וויין) שיגולם על ידי ברט קאלן, ועל פי השמועות יתפקד כמיליארדר בסגנון דונלד טראמפ. יתכן שברוס וויין יופיע בסרט כילד.

יצויין שלא ברור כרגע מה יהיה הדירוג הסופי של הסרט (כי עוד לא צילמו אותו), אבל לפי הדיווחים, זה אמור להיות סרט אלים במיוחד, ולכן אל תצפו לקחת ילדים אתכם.

הסרט לא שייך לאותו יקום שבו מתנהלות שאר דמויות הסרטים של DC (וונדר וומן, אקוומן וכו'). חואקין פיניקס, לפחות הצהרתית, לא מחליף את ג'ראד לטו בתפקיד הנסיך הליצן של הפשע. לטו עדיין אמור להופיע בכמה פרוייקטים של DC עם הדמות בעתיד, כולל פרוייקט סרט ג'וקר משלו, שכולם יתקיימו במסגרת היקום המשותף שהחל ב2013 בסרט איש הפלדה. כל מה שנכתב כאן נכון כמובן לעת כתיבת השורות הללו.

זה אולי קצת מפתיע שהסרט יצא לאקרנים כל כך מוקדם בהתחשב בכך שההפקה שלו טרם החלה. מצד שני, התקציב שלו אמור להיות נמוך יחסית לשאר הסרטים של DC (כ55 מיליון דולר בלבד) והוא לא אמור להסתמך על אנימציות מחשב למינהן (שמאריכות את תקופת ההפקה באופן משמעותי).

פיניקס התייחס לסוג הסרט שהוא רוצה להפיק:

לא הייתי מקטלג את הסרט הזה באיזשהו ג'אנר ספציפי. לא הייתי אומר שזה סרט גיבורי על או סרט של אולפנים… זה מרגיש יחודי, ואני חושב שהכי חשוב זה שטוד מלא תשוקה לפרויקט הזה וזה מלהיב. אני חושב שמתחת להתרגשות מהסרטים האלו, ולגודל שלהם, ישנם דמויות אמתיות שמתמודדות עם קשיים אמתיים. ולפעמים אתה רואה התייחסות לזה ולפעמים לא, אז אני תמיד חשבתי שיש דמויות ממש מעניינות בקומיקס שמגיע להם טיפול שכזה וזה מה שמשך אותי בפרוייקט של טוד. 

עקבו אחרינו: בפייסבוק | באינסטגרם | בטוויטר

 

 

 

 

 

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.