מדוע הסדרה 'סוואמפ ת'ינג' בוטלה – למרות הביקורות המוצלחות?

מעריצים עדיין מתקשים להבין את החדשות לפיהן הסדרה "סוואמפ ת'ינג" תסתיים אחרי עונה אחד בלבד, וזאת פחות משבוע אחרי שידור פרק הבכורה. על אף שהסדרה תמשיך לשדר את כל פרקי העונה, בוורנר אישרו שלא תהיה עונה שנייה. שמועות החלו לעלות לגבי הסיבות – מבכירים שלא אהבו את התוכן ועד להחזרי מס שלא התקבלו ממדינת צפון קרוליינה.

הסיפור של החזרי המס תפס תאוצה כאשר הדיווח המקומי בצפון קרולינה טען שטעות במילוי הבקשה להחזרי מס הובילה להחזר נמוך משמעותית ממה שהאולפנים קיוו לקבל (14 מיליון דולר במקום 40 מיליון). כעת מסתבר שזה לא בדיוק המצב. הערכת התקציב לפיילוט של סוואמפ ת'ינג היא 20 מיליון דולר, שעל כך שוערך החזר מס של 4.9 מיליון, ועוד 11 מיליון על שאר העונה. ההסכם הזה, לפי הדיווח של מנהל המס בצפון קרוליינה, היה חתום עוד לפני שהתחילה ההפקה, לכן אין כאן מצב שבו וורנר ציפו לקבל יותר החזר ממה שהם קיבלו בפועל. אם זאת היתה הסיבה לביטול, וורנר היו יכולים בקלות לעבור למדינה אחרת (למשל לואיזיאנה, שם העלילה של הסדרה מתרחשת) ולקבל החזרי מס גבוהים יותר עבור העונה הבאה, כפי שהם אכן עשו עבור לא מעט סדרות.

שמועות אחרות מאשימות את שירות הסטרימינג המתוכנן של וורנר, שאמור ככל הנראה לבלוע את שירות הסטרימינג של DC Universe, ועל כן יתכן שוורנר מקצצים בשומן כבר מראש. משום שנראה שהסדרה סוואמפ ת'ינג היא סדרה יקרה במיוחד, יכול להיות שהבכירים בוורנר לא רואים סיבה להמשיך בהשקעה, למרות הביקורות המצויינות של 2 הפרקים הראשונים.

סיפור הביטול התחיל עוד לפני יציאת הפרק הראשון, כאשר דווח שוורנר ביקשו לקצץ את ההפקה של סוואמפ ת'ינג מ13 פרקים ל10. וזה אכן מה שקרה.

נשאלת השאלה מה זה אומר לגבי השירות DC Universe, שכן התוכן המקורי שלו זוכה לאהדה רבה עם סדרות כמו 'טיטאנים', 'דום פטרול' ו'יאנג ג'סטיס', ועם סדרות בהפקה כמו 'הארלי קווין', 'סטארגירל' ועונה שניה של 'טיטאנים'. כרגע נראה שלכל הסדרות האחרות שלום ושהנפגעת היחידה היא סוואמפ ת'ינג, אבל נצטרך לחכות ולראות.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.