מותו של "חלום"? די.סי מבטלת סופית את כותרי ורטיגו

חברת די.סי קומיקס מודיעה שהחל משנת 2020 היא ממתגת מחדש את כול כותרי הקומיקס שלה תחת מותג אחד ויחיד – די.סי. המהלך הזה מבשר למעשה את מותו של מותג הפרסום האהוב "ורטיגו".

כדי לפצות על אובדן הכותר שמכוון במיוחד למבוגרים, די.סי תסתדר מחדש תחת 3 קטגוריות של גילאים: DC Kids (לקהל צעיר 8-12), DC הכותר הראשי 13+ ו- DC Black Label שמיועד לקהל בוגר (17+) ויאסוף הרבה מהכותרים שפרסמו בעבר בורטיגו וכבר הוציא מספר כותרי קומיקס בצורה מוצלחת יחסית.

המהלך לא מפתיע במיוחד למי שעוקב אחר תעשיית הקומיקס. דן דדיו אמר זאת עבור החברה: "אנחנו חוזרים להצגה מאוחדת של המותג של די.סי, כפי שהיה לפני 1993 אז הצגנו את המותג של ורטיגו כדי לאפשר במה לקומיקס לקהל בוגר. החומר הזה הוא כעת ב"מיין-סטרים" עבור רוב הקהלים ואנחנו החלטנו שיש מקום לתת יותר בהירות למותג ולחזק את המחויבות שלנו לסיפור סיפורים עבור כל הגילאים."

ורטיגו נוצרה לאחר גל של סיפורים בוגרים שהיה אז בדי.סי קומיקס. בהתחלה, עם סוואמפ ת'ינג והיטמן ולאחר מכן גם סאנדמן ו-Watchmen. חברת די.סי הוציאה את הליין ב-1993 כדי למשוך כותבים שרצו לפרסם סיפורים בוגרים יותר, בלי לדאוג מצנזורה ומהורים מודאגים. עידן שבו רוב השמות הגדולים בקומיקס היו אומנים, ורטיגו ריעננו את המדיום בכך שהם דחפו את הכותבים לקדמת הבמה.

אף שחלק מההוצאות הראשונות של החברה התקיימו ביקום די.סי (הלבלייזר, סוואמפ ת'ינג, סאנדמן), הן התנתקו בהדרגתיות מהיקום, והשאירו את גיבורי-העל מחוץ לתמונה. בנוסף לכותרים הוותיקים שנכנסו להוצאה, מספר רב של כותרים חדשים הוצגו, ללא כל התייחסות למיקום הסיפור. בשנת 2005, עם יציאת הסרט "קונסטנטין", המבוסס על הלבלייזר הוותיקה, ורטיגו החלו להוציא סרטים על הוצאות החברה. באביב 2006 יצאה האדפטציה הקולנועית ל-V for Vendetta של אלן מור, ובמרץ 2009 יצאה האדפטציה הקולנועית השומרים לסדרת Watchmen.

בסופו של דבר, רוב הריצות והדמויות המשמעותיות הוחזרו לכותר DC כבר בתקופת הניו 52 ו"ורטיגו" נותרה באופן אקסקלוסיבי מקום בו אמנים וכותבים יכלו להציג את הסיפורים שלהם, חלקם עם דמויות אשר היו בבעלותם. ההשקה מחדש של המותג ב-2018 הבטיחה 7 כותרים חדשים לחלוטין, אבל בסופו של דבר רק 4 יצאו לאור וללא הצלחה יוצאת דופן.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.